Yazı Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 15:30 Bu yazı 291 kez okundu
 
Hayat Bu Ne Zaman Kimin Ne Olacağı Belli Olmaz
Mehmet Ali DURSUN
mad_sporklb@hotmail.com
 
 

Değerli dostlar...
Yıllardır Kamu' da görev yaparken ve sporla(Taekwondo) uğraşırken emekli oldum.Ve emekli olduktan sonrada Spor/Siyaset/ Habercilik veYaşam alanlarında da hayatın içerisindeyim.

Birçok kez  bu alanlarda atmış olduğum bazı adımlar bana maddi/manevi olarak zararlar verdi.Ama insanlığımdan hiçbir şey kaybetmedim.Çünkü gayret bizden takdir Allah’tan onun içinde hayatta yaşadığım hiçbir şeye isyan etmedim.Hep şu inançla hareket ettim.Dünyada yiyecek ekmeğimiz gidecek yolumuz çekecek çilemiz varsa buna bir şey engel olamaz.

Dünyada rızkı kesilen hiçbir varlık dünyada durmaz Rabbim onun canını alır.Hayat içerisinde kimi saltanat sürer kimisi normal yaşar kimisi de çile çeker.Ama herkesin gideceği yer sonuçta ortak bir yerde birleşirler.Oda kabirdir.

İşte hayatımın geri kalan kısmında da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her şeyi yaşayabilirim. Her zaman olduğu gibi yine insanlığımdan asla ödün vermeden yaşayacağım.

Kimi zaman kızıyoruz kimi zaman hayıflanıyoruz.Ama inanın hayatın her aşamasında hep halimize şükrediyoruz.

İnsan hep yukarılara bakarsa mutsuz ve güçsüz olur.Ben hep daha kötü durumda olan insanları düşündüm ve bunun neticesi hep şükür oldu.Hiç kimseyi kendimden alt ya da üst görmüyorum.

Nitekim İnsan olarak zaten Allah bizleri en şerefli varlık olarak yaratmış.Bu hayatı çekilmez hale getiren ve insanın en yüce varlıktan en alt mahluk haline getiren yine insanlar değil mi..?

E o zaman nasıl olsa bir gün her şeyin başlangıcı olduğu gibi sonu da olacak onun için " her makamın da bir sonu var".Onun için isyan etmek bize göre değil.Bugün bulunduğumuz nokta da olmayabiliriz.Buda bizim elimizde değil.Rabbim müsaade ederse daha ileri de gidebiliriz etmezse geride kalabiliriz.

Biz gayret etmekten sorumluyuz..!
Takdir etmek yüce Mevla’mın işidir.Ama günümüzde bazı insanlar baktığınızda her şeyi kendilerinin takdirine bırakılmış sanıyorlar.İşte yanılan aldananlar aslında bizler değiliz onlardır.Hiçbir şey maksadı dışına yazılanın dışına çıkmaz onlar bunun farkında bile değiller.Aslında bizler yüce Mevla’mın yazdıklarını yaşıyoruz.Kimsenin bir şeyleri değiştirme takdiri yok.Bugün yaşadığımız onca şeye bakarsan herkes inancı gereği bir şeyleri yaptığını sanırsınız ama bazılarının sadece inancının gereğini değil ideallerinin gereğini yaptığını görürsünüz.

Unutmamak gerekir..!
Buluşacağımız bir yer var orada her şey açığa çıkacak.Orada asla haksızlık yapılmayacak.İşte ben buna sonsuz inandığım için dünyada olmayan bir şey için isyan etmiyorum. Derdi veren Allah dermanı da verir.Bizler gayret edeceğiz.Takdir Allah’tan.

Bu arada son günlerde İlçemizde gün geçmiyor ki  bir arkadaş ta  haberleştirmiş ve flaş gelişme olarak sunmuş Silifke' de  neler oluyor..? Gerek siyasi gereksede son zamanlardaki covid 19 belası, Bölge yangınları, Nükleer Santral ile artan bölge nüfusu bunun getirdiği faydalar/zararlar, kamu kurumlarındaki atamalar ve buradaki siyasi oyunlar v.s.

Değerli dostlar...
Neticede kimin olduğu önemli değil önemli olan Silifkemiz' de birkaç kişinin bu siyasi makamın gücünü ranta çevirmesi.

Aslında Silifkemiz'in  gerçekten de kendi dinamikleri ile ayakta duran bir yer olması için mücadele edilmeli sembol ve değerlerine sahip çıkılmalı hak ettiği hizmeti almalı tabiri caiz ise üstündeki ölü toprağını atmalı.

Keşke bu konularda  bazı şeyleri vatandaşımıza  sorsalardı.Bu konularda halkımızda onlara tam bilgileri verirdi.

Değerli dostlar...
Ben Siyaseti bırakmayı düşünüyordum..!
Ama ortalıkta bu paydadaki 'yazılımı/gücü' memleketine değil, bulundukları makamlardan güç alıp #kendilerine 'menfaat/çıkar v.b yapanlara/sağlayanlara' meydanı boş bırakmamak için bundan önceki gibi bundan sonrada bu paydada var gücümle çalışacağım. 

Bu konuyla ilgili gelişmeleri de her zaman paylaştığım gibi yine paylaşacağım.Mutlaka gün gelir yaşayacağımız iyi ve güzel şeyler varsa onu yaşarız buna da kimse engel olamaz. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekir.

Bazı aklı evveller bunu bilemiyor..!
Her şeyin hâkimi kendilerinin olduğunu düşünüyorlar/sanıyorlar.

"Makamlar kalıcı insanlar gelip geçicidir."
Kendilerin makam sahibi olduklarını düşünenler bir gün gelir 5 metre kefen 9 tahtadan başka bir makamlarının olmadığını ve oturdukları yerin değil yattıklarının da soğuk toprak olduğunu anlarlar.
Saygılarımla…

 
 
 
Etiketler: Hayat, Bu, Ne, Zaman, Kimin, Ne, Olacağı, Belli, Olmaz,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.