Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 10:02 Bu haber 1576 kez okundu
 
Turizm ve Markalaşma Paneli Gerçekleşti
Silifke Kaymakamlığı önderliğinde Mersin Üniversitesi Silifke Meslek Yüksekokulu ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Turizm ve Markalaşma Paneli yapıldı.
TURİZM Haberi


Silifke Halk Eğitim Merkezi 'nde “Turizm ve Markalaşma Paneli” yapıldı. Yardımcı Doçent Dr. Salih Aksayan yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün burada turizm alanda klasik deniz turizminin yanı sıra, alternatif turizm, tarihi turizm, inanç turizmi, bilim doğal yaşam turizmi gibi sahip olduğumuz genel turizm değerlerimizi konuşacağız. Markalaşma potansiyeli açısından oldukça avantajlıyız. Asıl önemli olan markalaşmak adına doğru stratejiler uygulamaktır. Bu anlamda Kaymakamımız Şevket Cinbir'e ve Ticaret ve Sanayi Odası Odası Başkan Nurettin Kaynar'a teşekkür ederiz ve üniversite olarak destek olmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar yaptığı konuşmada, “Tarım yeri olan Silifke'nin turizm ve sanayi potansiyelini keşfetmesi ve bu alanın kamuoyunda oluşturulması, hepimiz için büyük bir önem arz etmektedir. Bu anlamda bizler, Silifke Sanayi Odası Yönetimi olarak, bize düşen görevi, elimizi taşın altına koyarak layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. İlçemizde özellikle son üç yıldır görülen gelişmeler doğrultusunda, Sayın Kaymakamımızın öncülük ettiği bu projedeki gayreti için teşekkürü borç biliriz.” dedi.

Konuşma yapan Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Prof. Dr. Kemal Bilgin ise, “Öncelikle bu panelde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Turizm bölgemizin en canlı, en dinamik, en önemli konularından bir tanesidir. Turizmin, bölgemiz açısından ne kadar değerli olduğunun farkındalığı bizim için çok değerlidir. Daha geçen hafta edinilen bilgilere göre, geçen yıl uluslararası seyahate katılan insan sayısında %7 lik bir artış olmuş. Ve yaklaşık olarak 1 trilyon 322 milyar dolarlık bir harcama yapılmış. Biz Türkiye olarak sadece 26milyar dolarlık bir gelir elde etmişiz, yani yaklaşık %1,5 civarı bir gelir sağlamışız. Bu kadar güzel tarihi, doğal, arkeolojik değerlere sahipken, bu kadar küçük bir pay almış olmamız bizler için çok büyük bir kayıptır. Genç işsizlik oranın bu kadar yüksek olduğu bir ülkede, bu kadar dinamik bir sektörden çok daha fazla yararlanmamız gerekir. Gelen turistlerimize ekstradan bir şeyler sunamıyoruz ve onlardan yeterince faydalanamıyoruz. İşte burada da markalaşma kavram karşımıza çıkıyor.” diyerek markalaşmanın önemini vurguladı.

Panele katılan Mersin Üniversitesi Anamur Uygulama Teknik ve İşletme Yüksekokulu Müdürü Dç. Doktor Burçin Cevdet Çetinsöz, destinasyon markalaşma sürecinde paydaşların rolü konusuna değinirken, Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Nur İlgün inanç turizmini anlatarak, bunun Silifke'deki örneği olan Aya Tekla'yı vurguladı. Ulu Resort Otel Genel Müdür Yardımcısı ve Satış Koordinatörü Müberra Orduhan turizm işletmelerinde otomasyon sistemlerini değerlendirdi.

 

 

Kaynak: Editör: Kısmet TURGUT
 
Etiketler: Turizm, ve, Markalaşma, Paneli, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.