Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 11:58 Bu haber 925 kez okundu
 
SKANDAL HABERİ ASILSIZ ÇIKTI !
“AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt ve MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay hakkında yürütülen herhangi bir soruşturma dosyasının bulunmadığı belgelerle açıklandı”
SİLİFKE Haberi


“AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt ve MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay’ın temizlik firmalarıyla uzaktan yakından Ticaret Sicil Gazetesinde de mevcut bir alakalarının olmadığı anlaşıldı”

Mersin’de yayın hayatını sürdüren bir gazetenin manşetinde yer alan, “Silifke’de konteyner skandalı” başlıklı haberde AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt ve MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay hedef alınmış, gazete bazı iddialarda bulunarak Başkanları zan altında bırakmıştı. Başkanlar Mehmet Emin Kurt ve Levent Nogay avukatları Gürhan Dölek ile birlikte Göksu Otelde bir basın toplantısı düzenleyerek konu hakkında açıklamada bulundular.

LEVENT NOGAY VE MEHMET EMİN KURT İSİMLİ ŞAHISLAR HAKKINDA YÜRÜTÜLEN HERHANGİ BİR SORUŞTURMA DOSYASI BULUNMAMAKTADIR

Avukat Gürhan Dölek yaptığı açıklamada, “Silifke dışında faaliyetini sürdüren bir firma konteyner ihalesini aldı. Müvekkillerim Mehmet Emin Kurt ve Levent Nogay’ın bu firmalarla uzaktan yakından Ticaret Sicil Gazetesinde de mevcut bir alakalarının olmadığı anlaşıldı. 330 adet konteynırın toplam tutarı KDV dahil 352 bin 796 liradır. Bu tutarın 270 bin lirası Bakanlıkça, geriye kalan kısmı 3 taksit olarak Silifke Belediyesi tarafından ödenmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı Muhabere Bürosunun ilgili yazısı ile UYAP sistemi üzerinden yapılan tetkik neticesinde dilekçe içeriğinde bahsedilen ve haber sitesinde yer alan haberde geçen iddialarla ilgili Levent Nogay ve Mehmet Emin Kurt isimli şahıslar hakkında yürütülen herhangi bir soruşturma dosyası bulunmamaktadır. Müvekkillerim tarafından fatura kesilerek haksız kazanç sağlandığının öne sürüldüğü, skandal iddia ile ilgili polis merkezinde ifadelerinin alındığı, söz konusu soruşturmanın savcılıkça sürdürüldüğü gibi asılsız, mesnetsiz, uydurma, gerçekle alakası olmayan, iftiraya varan nitelikte açıklamalar içeren, Müvekkillerimin siyasi itibarını ağır şekilde zedeleyici, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde yalan, yanlış sahip ifade ve tespitler kullanılmıştır. Gerekli Adli ve yasal işlemleri başlatmış bulunmaktayız” dedi.

ŞU HUSUS ÇOK İYİ BİLİNMELİDİR Kİ AZİZ MİLLETİMİZ BU TİP GERÇEĞİ YANSITMAYAN HABERLERE İTİBAR ETMEYECEK KADAR YÜCEDİR

“Şu husus çok iyi bilinmelidir ki aziz milletimiz bu tip gerçeği yansıtmayan haberlere itibar etmeyecek kadar yücedir” diyen AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, “AK Parti Silifke İlçe Başkanlığı görevine geldiğim günden beri Silifke yararına olan her proje ve yatırımın arkasında hiçbir siyasi ve şahsi hesap gütmeden durduğumu herkes bilir. Hal böyle iken bu tür ithamlara maruz kalmak beni üzüyor ancak hedeflerimden ve doğru bildiklerimi yapmaktan geri bırakmayacaktır. Söz konusu gazetede çıkan gerçek dışı bu haber üzerine gerekli tüm yasal işlemlerin başlatacağımızı bir kez daha hatırlatarak basının doğru, tarafsız ve gerçek haber yapması gerektiğini vurgularız. Unutulmamalıdır ki temsilcisi olduğum parti kurulmuş olduğu günden bu yana iftira, yalan ve dolan siyaseti gütmemiş, millete hizmet etmeyi kendisine şiar edinerek, halkın teveccühüne mazhar olmuştur. Şu husus çok iyi bilinmelidir ki aziz milletimiz bu tip gerçeği yansıtmayan haberlere itibar etmeyecek kadar yücedir” dedi.

TARAFIMA İLERİ SÜRÜLEN İDDİALARI AÇIKLAYAMAYAN NAMERTTİR

“Tarafıma ileri sürülen iddiaları açıklayamayan namerttir” diyen Kurt, “Bu ihale ve bitişi ile ilgim ve alakam yoktur. Şöyle ki; yaptığım meslek itibariyle herhangi bir ticari faaliyet yürütmem ve ticari faaliyetlerin içinde bulunmam avukatlık kanunu gereği yasaktır ve suçtur. Ayrıca Meclis Üyesi olarak birinci derece yakın akrabalarım dahil Belediye ile hiçbir Ticari faaliyette bulunamayacağım, kanunlar nezdinde açıkken fatura kestiğime dair iddiaların doğru olmasını beklemek akla mantığa ters bir durumken bunu doğruymuş gibi yazmak hangi vicdana sığar. Ayrıca gazeteciliğin Görevi kamuoyunu bilgilendirmek ve doğru haber vermek olan Tanık Haber Gazetesi, iddiaların doğruluğunu araştırmadan emniyette, savcılıkta ifade verdiğimi iddia ederek halkı yanlış bilgilendirmiştir. Bu durumu basiretli bir gazeteci çok rahat bir şekilde teyit edebilecek iken bu tür yalan, yanlış ve bilgi kirliliğine neden olan iddialarla toplumda algı yaratılmak istenmektedir.

Sonuç olarak;  yapılan ihalede konteynırın teslim alınmasında muayene kabul komisyonunda partimin ve şahsımın bir görev ve ilişkisi yoktur. Hibe başlangıcından ihalenin sonuçlanmasına kadar iş ve işlemleri Silifke Belediyesi tarafından yapılarak tutanakta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerince yapılmıştır.  Kamuoyunu meşgul eden asparagas asılsız ve mesnetsiz haberlerle şahsım ve partimin hiçbir ilgisi yoktur” şeklinde konuştu.

GAZETEDE YAYINLANMADAN BİR GÜN ÖNCE WHATSAPP GRUPLARINDA HABER PAYLAŞILDI

MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay yaptığı açıklamada, “Bugün sizlerle bir araya gelme sebebimiz özellikle son iki gündür belli bir kesimin sosyal medya ve whatsapp grupları tarafından yayılan Tanık Gazetesinin haberleriyle alakadar basın açıklaması yapma gereği duyduk. Mersin’de yayın hayatını sürdüren Tanık denilen gazete daha baskıya çıkmadan Tanık denilen gazetesinin internet haberleri daha sitede yayınlanmadan önceden belli bir kesim tarafından planlanmış art niyetli seviyesiz ahlaksızca sokak siyaseti yapmaya kalkan çamur at izi kalsın felsefesiyle şahsıma AK Parti İlçe Başkanına ve Silifke Belediyesine yönelik iftiraları yalan yanlış gerçekle hiçbir şekilde bağdaşmayan şahsiyetimize ve ilçe belediyemize yönelik alçakça ithamların, gerçeklik payının olmadığını bütün delilleriyle sizlere sunmak adına bir araya geldik” dedi. 

NE EMNİYETTE NE DE SAVCILIKTA BÖYLE BİR KONUYLA ALAKADAR NE BİR İFADEMİZ OLMUŞTUR NE DE İFADEMİZ ALINMIŞTIR

Levent Nogay, “Burada iddia edildiği gibi bir Konteynır ihalesinde ne şahsımın, ne de AK Parti İlçe başkanının hiç bir alakası yoktur. Hiç bir ilgisi hiçbir haksız kazanç elde etme gibi bir ilişkimiz yoktur. Bizi böyle bir ihaleyle ilişkilendirecek en ufak delil ispat dahi yoktur ve olamaz. Ne emniyette ne de savcılıkta böyle bir konuyla alakadar ne bir ifademiz olmuştur. Ne de ifademiz alınmıştır. Bu yalan yanlış haberleri yapan gazete hakkında gerekli yasal işlemleri başlattık. Gerekli hukuki işlemleri başlattık. Yargı önünde bunun hesabını verecekler” diye konuştu.

BİZE SAHADA, SANDIKTA, SİYASETEN ÇEŞİTLİ AYAK OYUNLARIYLA YAPAMADIKLARINIZI BÖYLE AHLAK DIŞI SİYASETLE BAŞARAMAYACAKSINIZ BUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Levent Nogay, “Hadi bu gazete birilerinin güdümünde hareket ederek bu haberi yaptı, adeta birbirleriyle yarışırcasına bu haberleri daha gazetede yayınlanmadan paylaşım yapma, dağıtma yarışına girenlerle alakadar da gerekli hukuki işlemleri başlatacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Buradan şunu çok net söylüyorum Cumhur İttifakı Silifke’de hiç olmadığı kadar güçlüdür ve dimdik ayaktadır. İddia da ediyorum ki MHP ve AK Parti bölgede ve tüm Türkiye’de beşeri ilişkileri kuvvetli ender ilçelerden bir tanesidir. Bize sahada, sandıkta, siyaseten çeşitli ayak oyunlarıyla yapamadıklarınızı böyle ahlak dışı siyasetle başaramayacaksınız buna müsaade etmeyeceğiz. Her zaman size ve sizin gibi zihniyete cevabı sahada hizmetlerimiz ile ve sandıkta vatandaşlarımızın teveccühüyle vereceğiz. Bütün gönüldaşlarımızdan bizlere destek veren partililerimizden bu ve bunun gibi gerçek dışı haberlere itibar etmemelerini ve bizlere sonuna kadar güvenmelerini arzuluyorum. Bu tarz seviyesiz ayak oyunlarına gerekli dik duruşu sergileyeceğinizden de hiç bir şüphem yoktur.  Çok şükür anlımız açık başımız diktir ve öyle kalacaktır. Selam ve dua ile” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SKANDAL, HABERİ, ASILSIZ, ÇIKTI, !,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.