Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 12:57 Bu haber 2172 kez okundu
 
SİLİFKE TSO'DA “BİREYLER İÇİN FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ”
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve Habitat İşbirliğinde Eğitmen Filiz Eker'in sunumu ile “Bireyler için finansal okuryazarlık” konulu Eğitim gerçekleştirildi. Eğitim sonucunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi.
EĞİTİM Haberi


 Filiz Eker, eğitimde yaptığı konuşmasında, ”Finansal okuryazarlık en sade tanımıyla temel finansal konularda yeterliliğe sahip olmak ve kararlarımızda bilinçli karar verme sürecidir. Her geçen gün karmaşıklaşan finansal sistemin içinde tüketicilere daha fazla sorumluluk düşmektedir.  Bilinçli tüketiciler finansal sistemin daha doğru işlemesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

 Bu önem açısından Habitat derneğinin projesini yürüttüğü VISA, Kalkınma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın proje ortaklığını üstlendiği ‘’Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitiminde’’ üzerinde durduğumuz konu başlıkları kısaca şöyle özetlenebilir; Harcamalar, Birikimler, Bütçe yapma, Hedefler, Bankacılık uygulamaları, Kredi kullanım bilgisi, Mevduat yatırım tercihleri ve mevduat ürünlerinin analizi, Basit faiz, bileşik faiz, temettü faizi gibi temel terimler bilgisi.

Eğitime katılan katılımcılarla hem teorik finansal konular üzerinde hem de gündelik yaşamımızda karşımıza çıkan durumlar hakkında fikir alışverişinde bulunularak eğitim süreci tamamlanmıştır. Birçok Avrupa ülkesinin üzerinde durduğu önemli konulardan biri olan bireyler/girişimciler ve çiftçiler için finansal okur yazarlık eğitimi ülkemizde de her geçen gün önemini arttırmaktadır.

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlemiş olduğu eğitim programında finansal okuryazarlık alanında ilçemizde önemli bir adım atılmış oldu. Bu eğitimlerin devamının gelmesi ilçemizdeki tüketicilerin farkındalık geliştirmesi açısından son derece önemlidir. Ticaretin aktif bir şekilde işleyebilmesi için iyi işleyen bir piyasa şarttır bilinçli tüketiciler aracılığı ile de piyasanın aktifliği ve sürekliliği devam ettirebilir” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SİLİFKE, TSO'DA, “BİREYLER, İÇİN, FİNANSAL, OKURYAZARLIK, EĞİTİMİ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.