Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:35 Bu haber 1095 kez okundu
 
SEZER, “ULAŞILABİLİR BİR KAYMAKAM OLMAK YÜREK İŞİDİR, MEYDAN OKUMADIR”
Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kocaeli merkez ilçe İzmit Kaymakamlığına atanan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, adına düzenlenen veda yemeğinde İlçedeki kamu kurum ve kuruluşları adına konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Sezer, Kaymakam Cinbir için, “benim en çok dikkatimi çeken ve kendime örnek aldığım bir özelliği tüm okullarımızda panolara telefon numarasını astırmasıdır. Bence bu bir yürek meselesidir. Cesaret işidir. Fedakarlıktır. Bu herkesin yapabileceği, altından kalkabileceği bir yük değildir. Bu bir meydan okumadır” diye konuştu.
SİLİFKE Haberi


Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kocaeli merkez ilçe İzmit Kaymakamlığına atanan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir,  adına düzenlenen veda yemeğinde İlçedeki kamu kurum ve kuruluşları adına konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Sezer,  Kaymakam Cinbir için, “benim en çok dikkatimi çeken ve kendime örnek aldığım bir özelliği tüm okullarımızda panolara telefon numarasını astırmasıdır. Bence bu bir yürek meselesidir. Cesaret işidir. Fedakarlıktır. Bu herkesin yapabileceği, altından kalkabileceği bir yük değildir. Bu bir meydan okumadır” diye konuştu.

Düzenlenen veda yemeğinde kürsüye gelerek İlçedeki kamu kurum ve kuruluşları adına ve Milli Eğtim camiası adına konuşan  Adem Sezer’in okuduğu Memleket İsterim şiiri konuklar tarafından alkış alırken, Sezer konuşmasında, Kaymakam Şevket Cinbir ile bir yıl gibi kısa bir süre çalışma fırsatı bulduğunu ifade ederek, hep kendisini örnek aldığımı ifade etmek isterim. Çünkü kendisi bir yöneticinin, bir liderin, bir ağabeyin, bir büyüğün, kısacası kamil bir insanın bütün vasıflarını üzerinde taşımaktadır.  Kısa sürede şahitlik ettiğim olaylarda ortaya koyduğu tavırları, aldığı kararlar ve sergilediği duruş onun ne kadar büyük bir yöneticilik kabiliyetine sahip olduğunu ortaya koymaktadır.

Sayın Kaymakamımız nevi şahsına münhasır bir şahsiyettir. Bir yönetici olarak birçok güzel vasfı üzerinde taşımaktadır. Ama benim en çok dikkatimi çeken ve kendime örnek aldığım bir özelliği tüm okullarımızda panolara telefon numarasını astırmasıdır. Bence bu bir yürek meselesidir. Cesaret işidir. Fedakarlıktır. Bu herkesin yapabileceği, altından kalkabileceği bir yük değildir. Bu bir meydan okumadır. Arayan herkesin ulaşabileceği bir Kaymakam olmak Türkiye’de pek görülmüş bir şey değildir. Sadece bu davranışı bile biz yöneticiler için derin anlamlar taşımakta, örnek teşkil etmektedir. Cesur olmanın, sorunlardan kaçmamanın, vatandaşla iç içe olmanın, onların dertleriyle dertlenmenin, sevinçlerine ortak olmanın, her daim iletişime açık olmanın, öğretmene, öğrenciye, kısacası insana değer vermenin bir tezahürüdür” diye konuştu.

Kaymakamımız Bilgisiyle, Görgüsüyle Bizlere Her Zaman Örnek Olmuştur

Milli Eğitim alanında Silifke’de yapılan çalışmalardan da konuşmasında bahseden İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Sezer konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi : “Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önce hükümetimizin desteğiyle ve Sayın Kaymakamımızın birçok konuda bizi yüreklendirmesi, bize cesaret vermesi, bizim yolumuzu açması, ufkumuzu genişletmesi sayesinde Milli Eğitimde başarılamaz denilen işleri başardık, yapılamaz denilenleri yaptık, çözülemez denilen sorunları çözdük. Okullarımızın ve kurumlarımızın fiziki kapasitelerini arttırdık, yayla köylerinde, dağ köylerinde okumak için yanıp tutuşan gençlerimize pansiyonlar yaptık, hiçbir değeri ıskalamadık. Özel yetenekli öğrencilerimiz için yeteneklerini daha da üst seviyeye çıkarsınlar diye BİLSEM kuruldu,  Engelli çocuklarımızın meslek sahibi olması için Özel Eğitim Meslek okulunu açtık. Ehliyet sınavlarının Silifkemizde yapılması için e-sınav merkezi kurduk. Artık Silifkeli gençler ehliyet sınavına girmek için Mersine, Karamana gitmek zorunda kalmayacak. Kaymakamlığımızın yaptığı SODES projesi sayesinde yetimler, öksüzler, evsizler, çaresizler insan olmanın onurunu yaşadılar. Bu proje Kaymakam bey ve eşleri hanımfendinin belki de en çok önemsediği, yürütülmesini adım adım takip ettiği, adeta bir çocuk gibi elinde büyüttüğü bir projeydi. Çünkü burada devletimizin şefkatli eli öksüzlere ve yetimlere uzanmaktaydı. Zalime karşı güçlü, mazluma karşı şefkatli olmanın, devletin gücünün ve şefkatinin en açık görüldüğü bir projeydi bu. Aslında buna proje demekten öte devlet babanın şefkati ve merhameti de diyebiliriz.   Eğitim alanında bunlar gibi daha birçok değer Silifkemize  kazandırıldı. Silifkemizde bu güzelliklerin yaşanmasında Sayın Kaymakamımızın, onurlu, tutarlı ve cesaret dolu kararlarının çok büyük etkisi olmuştur. 

En kritik anda en isabetli kararı verebilmek, bilgi birikimine ve belki de birçok acı tecrübeye dayanır. Ama en çok da insanda bulunan manevi değerlere yaslanır. Sayın Kaymakamımız bilgisiyle, görgüsüyle ve mazbut aile yaşantısıyla bizlere her zaman örnek olmuştur.  Evet, bizler şahitlik ederiz ki, Sayın Kaymakamımız ve ailesi samimiyetleriyle, milli kültürümüzü yansıtan hal ve tavırlarıyla her daim Silifkelilere örnek olmuştur. Hele Kaymakamımızın dağ gibi yaslandığı, her fırsatta aşkını ilan ettiği eşleri Kıymetli Hayriye Cinbir Hanımefendi, gülüşüyle, samimiyetiyle biz eğitimcilere her zaman destek olmuştur. Yaptığımız etkinliklere adeta koşarak gelmiştir. Bir Kaymakam eşi olarak üstlendiği rol modellik görevini başarıyla ve hakkıyla yerine getirmiştir. Biz kendisine Milli eğitim ailesi olarak müteşekkiriz. Sağolasınız, teşekkür ederiz saygıdeğer hanımefendi.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sezer, “Hep haylini kurduğunuz memlekette, Göklerin mavi, dalların yeşil, tarlaların sarı olduğu, Kardeş kavgasının olmadığı, Kış günü herkesin evinin barkının olduğu, Yaşamanın sevmek gibi gönülden olduğu bir memlekette  Ailenizle birlikte, mutlu, huzurlu ve başarı dolu bir hayat dilerim. Her şey gönlünüzce olsun. Uğurlar olsun” diyerek sözlerini tamamladı

 

Kaynak: Editör: Umut CAN
 
Etiketler: SEZER,, “ULAŞILABİLİR, BİR, KAYMAKAM, OLMAK, YÜREK, İŞİDİR,, MEYDAN, OKUMADIR”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.