Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 16:00 Bu haber 769 kez okundu
 
Nurettin Kaynar; “Bizim Tek Amacımız Silifke”
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mersin Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle Ulu Resort Hotel’de düzenlenen "Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayı"nda açılış konuşmasını yapan Nurettin Kaynar, katılımcılara Silifke'nin değerlerini anlattı.
SİLİFKE Haberi


     Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mersin Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle Ulu Resort Hotel’de düzenlenen "Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayı"nda açılış konuşmasını yapan Nurettin Kaynar,  katılımcılara Silifke'nin değerlerini anlattı.

 

"Silifke, doğal ve tarihi zenginlikleriyle eşsiz fırsatlara sahiptir."

     Konuşmasında öncelikle Silifke hakkında bilgi veren Kaynar, “ Türkiye'deki 919 ilçe içerisinde yüksek derecede tanınmışlık seviyesine ulaşan Silifke, sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikleriyle eşsiz fırsatlara sahiptir. Silifke marka kent olma potansiyeline sahiptir ve turizm odak noktası olmaya aday bir yerleşim yeridir. Bozulmamış uzun sahil şeridi, biyolojik çeşitliliği, merak uyandıran sosyal-kültürel yapısıyla yaşanabilir kent imajı sergilemektedir. İklim koşulları, konumu ile eşsiz doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla,  Akdeniz'in güneşidir. Yıllık 100 milyon dolarlık yaz sebze-meyve ihracatıyla Silifke bir tarım ve ihracat kentidir. Çilek üretiminin %40 ı, çilek ihracatının %60 ı Silifke'den karşılanmaktadır. Yakın zamanda coğrafi işaret tesciline kavuşacak olan Silifke yoğurdu ve Silifke çileği, Silifke'nin bilinirliğini arttırma noktasında büyük katkı sağlayacaktır.  Silifke, Yıllık 50 milyon dolarlık mermer ihracatıyla kalitesi ve güvenilirliği yüksek üretim kapasitesiyle, 1000 dönümlük alana 62 sanayi parseli ve bünyesinde bulunan 55 işletmeyle bir sanayi kentidir. ” ifadelerini kullandı.

 

"Tek amacımız memleketimizi her anlamda daha yaşanabilir bir Silifke haline getirmektir."

     Yaptıklar her çalışmanın tek amacının, Silifke'nin her anlamda gelişmesi olduğunu vurgulayan Nurettin Kaynar, “Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, 2018 yılı itibariyle 100. Kuruluş yılı vesilesiyle, 2018 Ocak ayından itibaren, eğitim ihtiyaçlarımızın giderilmesi, ve üyelerimize sunulan hizmetleri artıma amacıyla akademik danışmanlık hizmeti almaktadır. Bu bağlamda Mersin Üniversitesi ile işbirliği içerisinde, Silifke'nin tarım, turizm ve sanayi potansiyelini arttırmaya yönelik birçok çalışma yaptık ve önemli adımlar attık. Yaptığımız tüm akademik, sosyal, kültürel çalışmaların tek amacı, memleketimizi her anlamda daha yaşanabilir bir Silifke haline getirmektir. Tüm kadromuzla, refah düzeyi daha yüksek, yaşam standartları gelişmiş, tarımsal üretim, turizm kapasitesiyle ve sanayileşme eğiliminde adından söz ettiren bir kent yaratmak için çalışıyoruz. Bütün katılımcılara tek tek teşekkür eder, bu çalıştay sürecinin herkese verimli gelmesini, ve 2019 Liderlik Akademisi'nde yeniden bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Kısmet TURGUT
 
Etiketler: Nurettin, Kaynar;, “Bizim, Tek, Amacımız, Silifke”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.