Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 09:53 Bu haber 1016 kez okundu
 
FLAMİNGO 11 RESİDENCE YÖNETİCİ ELİ DEĞDİ
Sitenin yönetimini devraldığında yaşanması zor ve eksiklerle dolu olan Flamingo 11'in tüm eksiklilerini tamamlayarak konforlu bir site haline dönüştüren Metin Yılmaz Yaptıklarını şöyle anlattı.
SİLİFKE Haberi


                                             

Sitenin yönetimini devraldığında  yaşanması zor ve eksiklerle dolu olan Flamingo 11'in tüm eksiklilerini tamamlayarak konforlu bir site haline dönüştüren Metin Yılmaz Yaptıklarını şöyle anlattı. 

Sitemiz Silifke ilçesi Atakent Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bulunmakta olup 325 adet 1+1 2+1 ve 3+1 daire ve 21 dükkandan oluşmaktadır. Sitemiz Flamingo markalı sitelerin en son yapılanı ve 11 nolu olanıdır.  İnşaatın tamamlanması 2018 yılında olmuştur. İlk site yöneticide bu tarihte oluşmuştur. İnşaat şirketi projeye tam uygun olarak bitirmemiş olup bu konuda açılmış ve sonuçlanmış bir tespit davamız bulunmaktadır.

Biz yönetim olarak 2020 Temmuz ayında seçilerek göreve başladık sitemizde büyük sıkıntılar vardı bunlar;

S.1.Asansörlerin etiketi yoktu düzenli çalışmıyordu jeneratör olmadığı için elektrik kesilince asansörde kalma olayları çok oluyordu sıkıntılı durumlar oluyordu.

Ç.1.Göreve gelir gelmez asansör firmasıyla irtibata geçip asansörlere etiket alınması için başvurular yapılmış ilgili harçlar yapılarak 22 asansörden 16 sının etketi alınmış 6 sı için işlemler devam etmektedir.

S.2..Kanuni zorunluluk olduğu halde güvenlik kamerası sisteminin  kurulmadığı.

Ç.2.Sitenin 360 derece çevresini görecek şekilde 23 güvenlik kamerası montajı yapılmış ve görüntüler site girişindeki güvenlik noktasına aktarılmıştır. Ayrıca güvenlik için site yönetimi olarak ilk defa 01 Haziran 2021 itibarıyla güvenlik görevlisi hizmeti verilmeye başlanmış olup 24 saat güvenlik görevlisi bulunmaktadır.

S.3.Site inşat projesinde ve satış kataloğun da gösterildiği ancak sitede jeneratör bulunmadığı bu durumun özellikle yaz sezonunda çok büyük sorunlara sebep olduğu elektrik kesildiğinde asansörlerde insanların mahsur kaldığı ve 14 katlı bloklar olduğu için evlere inilip çıkılamadığı.

Ç.3.Göreve başladıktan sonra bu konu hemen ele alınmış olup genel kurul kararı doğrultusunda bir komisyon kurularak birçok firmadan teklifler alınmış ve tüm siteye daireler dahil enerji verecek şekilde 725 kvA gücünde bir jeneratör alımı yapıldığı . Enerji kesilmesinden kaynaklanan sorunların ortadan kaldırıldığı..

S.4.Sitenin etrafında fiziki güvenlik olarak tel çit olmadığı birçok noktadan yaya ve araçla kontrolsüz şekilde giriş çıkış yapıldığı. Bu durumun güvenlik ve huzur ortamının sağlanmasını engellediği hertürlü suça meyilli ve aile ortamına uygun olmayan şahısların günlük kiralama adı altında siteye girdiği.

C.4.Site olmanın ilk kuralının giriş ve çıkışlarının kontrollü olması gerektiği bilinci ile ilk olarak  site çevresindeki açık kısımların tel çit ile kapatıldığı daha sonra sitenin otopark kısmına otomatik açılır kapanır kumandalı bir kapı yapıldığı ve en son olarak ana giriş kapısına güvenlik görevlisi alarak yaya girişinin sadece buradan araçla girişlerinde sadece kumandalı otomatik kapıdan girilebilen bir sistem kurulmuştur.

S.5.Sitenin açık otopark bölümünün yarıdan fazlasının (2300 metrekare) parke taşı olmadığı toprak durumunda bulunduğu bu durumun siteyi henüz inşaatı bitmemiş gibi bir görüntü oluşturduğu ayrıca buradan araç geçtiğinde dairelere toz toprak dolduğu.

Ç.5.İnşaat firması tarafından yarım bırakılan ve 2500 metrekare olan bu alan teklifler alınarak en uygun fiyatla parke taşı döşenmiş ve böylece bu alan tüm site için açık otopark olarak kullanılmaya başlanmıştır.

S.6.Sitede bir mangal yapacak oturacak bir yerin olmadığı. Balkonlarda barbekü bulunmadığı ve mangal yapmanın yasak olduğu..

Ç.6.Site bahçesinde uygun bir bölüme site sakinlerinin kullanması için dört adet sabit barbekü yapıldığı bu bölüme banklar alınarak bir mangal köşesi oluşturulduğu..

S.7.Yönetim kurulunun çalışabileceği bir oda masa vb bulunmadığı.

Ç.7.Sitede yönetim kurulunun çalışabileceği bir bölüm bulunmadığından sağlıklı bir çalışma ortamının olmadığı gerekli düzenlemelerin ve alımların yapılarak yönetim kurulu için bir çalışma ofisinin yapıldığı ve çalışmaların buradan yapılmaya başlandığı.

S.8.Site kat maliklerinin yarıdan fazlasıyla bir iletişim kurulamadığı düzenli bir aidat ödeme sisteminin bulunmadığı. Ancak yüzde 50 oranında aidat toplanabildiği.

Ç.8.Göreve gelince hemen bir watsap gurubu oluşturulduğu çeşitli kanallardan araştırma yapılarak iletişim bilgilerine ulaşıldığı kendileriyle görüşülerek sağlıklı bir iletişim ağı oluşturulduğu bu sayede geçmiş dönem ödenmeyen aidatların büyük bölümünün tahsil edlildiği ve aidat ödemelerinin yüzde 95 oranına kadar çıkarıldığı.

S.9.Sitede bloklarda hiçbir temizlik hizmetinin verilmediği temizlik görevlisi bulunmadığı bu durumun site sakinleri arasında büyük bir hoşnutsuzluk yarattığı.

C.10.Göreve gelince hemen sezonda çalıştırılmak üzere bir bayan temizlik eleman alındığı ve tüm bloklar için temizlik hizmetine başlandığı 2021 yaz sezonu başlangıcında da iki bayan temizlik elemanı sezonluk olarak alınarak hem bloklarda genel temizlik ayrıca ilk defa kapılardan çöp toplanmasına başlandığı.

Sonuç olarak bir yıl içinde sitenin biriken çok önemli sorunlarının çözülerek özellikle projeden kalan büyük sorunlar jeneratör, parke yapımı, güvenlik kamerası gibi büyük işlerin borçlanma yapılmadan site aidat kaynaklarından yapıldığı ve emlak değerinin bir yılda iki katından fazla arttığı bu durumun site sakinlerinde genel bir memnuniyet yarattığı. dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , , FLAMİNGO, 11, RESİDENCE, YÖNETİCİ, ELİ, DEĞDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.