Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 09:58 Bu haber 1238 kez okundu
 
CİNBİR, SİLİFKE ŞEHİR STADINDA MİLLETLE BULUŞTU.
Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, 7 bin kişiye iftar yemeği verdi.
SİLİFKE HaberiSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, İftarda yaptığı konuşmasında Değerli Silifkeliler, Değerli Konuklar; 

Rahmet ve bereketiyle hayatımızı zenginleştiren mübarek ramazan ayının son günlerinde;Silifke Belediyesi,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılayı Silifke Şubesi,Diyanet Vakfı Silifke Şubesi, Silifke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği kurduğumuz bu iftar soframıza teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyor, hoşgeldiniz diyorum.

Cinbir, Ramazan atmosferinin neşe ve coşkusunun en fazla yaşandığı yer iftar sofralarıdır. Bu huzuru ve güzelliği bütün boyutlarıyla yaşamak için iftar sofralarımız garip, yoksul, muhtaç, akraba, dost ve komşularımızla buluşma sofralarımız olmalıdır. İftar sofraları, işvereni çalışanıyla, amiri memuruyla, evladı anne-babasıyla, zengini fakir ile iman, kulluk ve kardeşlik düzleminde buluşturan sofralar olmalıdır. 
Gereksiz şatafat, gösteriş ve israf ile sofralarımızın bereketine ve güzelliğine gölge düşürülmemeli diye düşünüyoruz.

Kaymakam Şevket Cinbir, Ramazan Allahın bir çağrısıdır. Ramazan bizi barış yurduna davet etmek için gelir. Bize, dünyamızı barış yurduna döndürmek için gelir. Ramazan bizi doğrulardan kılmaya, bize iyilik ve güzellik getirmeye, insanlık değerlerini yeryüzünde egemen kılmamıza yardımcı olmaya gelir. 
İnsanoğlu olarak unutuyoruz. Kendimizi, Rabbimizi, dostumuzu, kardeşimizi, yetimi, fakiri, mazlumu unutuyoruz. 
Her sene gelen ramazan bize hatırlatmaya gelir. Bize kendimizi, Rabbimizi, yanı başımızda varlığının farkında olmadığımız kardeşimizi, annemizi, babamızı, komşumuzu, ailemizi, unuttuğumuz her şeyi bize hatırlatmaya gelir. Ramazan bir hatırlatma ayıdır aynı zamanda. Ramazan bize fani olanları hatırlatır. Baki olanları hatırlatır. Dünyanın faniliğini, gücün servetin faniliğini hatırlatır. İyiliğin, güzelliğin, erdemin, faziletin, adaletin, ahlakın baki olduğunu hatırlatmaya gelir. Unuttuğumuz bütün değerleri hatırlatmaya gelir. Ramazan bize yanı başımızda sürekli kalbini kırdığımız kardeşimizi hatırlatır. Kaybettiğimiz kardeşlik rüzgarını getirir bize her sene. Örselenen kardeşliğimizi tamir etmeye gelir. Kırdığımız gönülleri yeniden yapmaya gelir.

Allah her sene Ramazanı bize göndererek, Peygamberimizin kalbine Kur'an'ı vahyettiği gibi her birimizin kalbine Kur'an'ı yeniden getirir. Sadece midemize değil, dilimize, gönlümüze, aklımıza, gözümüze tutturduğumuz oruçla bize değişim imkanı sunar. Bize cennet sevinçlerini tattıran iftarla bizi değişime tabi tutar. Huzurun kaynağı olan Teravihle gecenin kıyamıyla bizi değiştirmeye çalışır. Lokmalarımızı helalleştiren zekatla, fıtratımızın sadakası fitreyle bizi değiştirmeye çalışır. Kadrimizi yücelten Kadir gecesiyle bize yeniden diriliş imkanı sunar. Bayramın getirdiği sevinçle bize muazzam bir değişim imkanı sunar.

Bayramda yetimleri unutmayalım.
Bir çocuk için bayramlık, bayramın gelişi demektir. Hele yetim bir çocuksa onu yalnız, garip ve mahzun bırakmamak bizlerin üzerine düşen en büyük vazifedir. 
Bu Ramazan, ilçemizde Allah’ın bizlere emaneti olan yetim çocukların bayramlık ihtiyacını karşılayarak, bayram sabahına daha mutlu kalkmalarına vesile olabiliriz. Hayırseverlerimiz 100 Lira gibi bir harcama yaparak bir yetimin bayramlık ihtiyacını karşılayabilirler. “Bir Yetim de Benim olsun” diyerek bu seferberliğe katkı sağlayabilirler. Yapacağımız yardımları da infak adabına, ihsan ahlakına uygun olarak, incitmeden, gösterişe asla kapılmadan yapmalıyız.

Değerli Silifkeliler, Sevgili Dostlar;

Cinbir, 2300 yıldır insan yaşamının olduğu bilinen, Toros Dağlarından topladığı suyu Silifke Kalesinin eteklerindeki tarihi Roma Köprüsünün ayaklarının altından geçerek Akdenize ulaştıran Göksu Nehrinin taşıdığı zengin alüvyonların oluşturduğu Göksu Deltasında 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmanın yanı sıra çok çeşitli ve birbirinden değerli tarım ürünleriyle sahip olduğu bereketi dünya insanlığı ile paylaşan Silifke ilçemiz; kültürden-gençlik spora, eğitimden-sağlığa, sanayiden-ulaştırmaya, sosyal yardımdan-sosyal hizmetlere, tarımdan-turizme birçok alanda gerçekleştirilen ve yapılmaya devam eden yatırım ve hizmetlerle Çukurova-Antalya yolu üzerinde Karaman, Konya ve Ankara gibi çok önemli kentlerin Akdeniz’e ulaşacağı bir merkez olma yolunda ilerlemektedir. Bir taraftan Silifkemizin turizm-kültür, tarım, sanayi, ticaret alanlarındaki sahip olduğu gerçek potansiyelini harekete geçirmeye yönelik proje üretme ve bu projelerle; Silifkenin gelişmesinin yanısıra Silifkelilere daha iyi hizmet etme, kimsesizlerin kimsesi olmaya yönelik çalışmalarımızda görev alan, Kaymakamlığımızla işbirliği yapan, destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Ramazan ayı boyunca İlçemizde; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan yardım ve desteklerin yanısıra, odalar, vakıf ve dernekler, hayırsever vatandaşlar tarafından sağlanan imkânlarla yoksul vatandaşlarımızın sıkıntıları giderilmeye çalışılarak toplumumuzda güzel bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergilenmiştir.

Kaymakamlığımızca İlçe merkezinde ve çeşitli mahallelerimizde kurulan iftar sofralarında her kesimden vatandaşlarımız ile buluşularak; devlet -vatandaş ilişkilerinin geliştirilmesi, birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi, komşuluk ilişkilerinin güçlendirilmesi, toplumda sosyal yardımlaşma ve dayanışma anlayışının artırılması, bizi biz yapan değerlerimizin bir kez daha hatırlatılması, toplumda farkındalık ve sosyal sorumluluk bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar sürdürülmüştür.

Bu güzel çalışmalara katkıda bulunan her kurum, kuruluş ve kişiye gösterdikleri sosyal sorumluluk anlayışından dolayı teşekkür ediyor, bu kardeşlik ve güzel komşuluk anlayışının yıl boyunca devamını diliyorum. 
Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması temennisiyle; başta Aziz Şehitlerimizin bizlere emaneti olan Şehit aileleri ve Kahraman Gazilerimiz olmak üzere herkesin Ramazan Bayramını kutluyor, daha çok güzelliklerin paylaşıldığı, gözyaşı ve açlığın olmadığı, barış ve sevginin hakim olduğu bir dünyada sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, 
Selam, saygı ve sevgiler sunuyorum. 
Bu iftar sofrasında buluştuğumuz binlerce Silifkeli ile;
Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz diken terör örgütüne karşı sınırlarımız ötesinde devam eden Pençe Harekatına katılan Mehmetçiğe başarı dıleklerimizi iletiyor, Şehit olan Yiğitlerimize Allah'tan rahmet,Aziz Milletimize başsağlığı diliyoruz.

Cinbir, Bu vesileyle ;Türkiye Cumhuriyetine vatandaş olma, Aziz Türk Milletinin bir ferdi olma ayrıcalığı ve gururunu bize yaşatan ecdadımıza, 
"Biz eğilmez başlarız, her gün yeni bir zafere koşarız" diyerek Kocatepe’de haykıranlara, Urfa'yı Şanlı Antep'i Gazi, Maraş 'ı Kahraman yapanlara, Sakarya'yı şahlandıranlara, "Ya istiklal ya ölüm" anlayışıyla cennet bahçesine girercesine şehadete koşanlara, aziz vatanımızı işgal edip kirletme hevesindeki gafillerin hayallerini Anadolu'da toprağa, İzmir’de denize gömenlere, saçı kınalı Mehmetlere, al duvaklı Zeyneplere, kahramanlar doğurup "git oğlum git ya gazi ol ya şehit" diyebilen analara, ağzı dualı eli nasırlı ninelere, ak sakallı dedelere, eli silahlı kalbi imanlı babalara, Nezahat Onbaşılara, Kara Fatmalara, Kastamonu dağlarını İstiklal Yolu yapmış Şerife bacılara ve memleketin bölünmez bütünlüğü için terör örgütleri ve ihanet şebekeleri ile mücadele ederken vatan, cumhuriyet, demokrasi ve milli irade için can veren yiğitlere, aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize ( buradan-Silifke şehir stadından) binlerce selam olsun. 
Birlik ve dirliğimiz daim, yarınlarımız aydınlık olsun.
Bu şehir stadını dolduran Silifke ailesinin siz değerli fertlerine, yedi bin misafirimize büyük bir heyecan ve titizlikle bu iftar sofrasını kuran; Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere Milli Eğitim, Kaymakamlık,Silifke Belediyesi,Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarına,Silifke Öğretmenevi Müdürü ve ekibine, ekipman desteği sağlayan Büyükşehir Silifke ve Erdemli Koordinasyon Müdürlükleri,Mut ve Gülnar Belediyelerine ve çok değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CİNBİR,, SİLİFKE, ŞEHİR, STADINDA, MİLLETLE, BULUŞTU.,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.